Start

Ranking

Ekonomik na Facebook'u

Życzenia
Wpisał: Kamil Janik   
16.04.2014.
 
XV-lecie członkostwa Polski w strukturach NATO oraz Europejski Rok Obywateli
Wpisał: Kamil Janik   
14.04.2014.

Dnia 4 kwietnia bieżącego roku klasa II c pod opieką Pani Urszuli Izdebskiej wzięła udział w warsztatach  „XV-lecie członkostwa Polski w strukturach NATO oraz Europejski Rok Obywateli” w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Opolu. Prowadząca zajęcia Pani Alicja Szyguła w interesujący sposób, przy pomocy prezentacji, przedstawiła nam historię paktu północnoatlantyckiego i wejście Polski w jego struktury. Poznaliśmy główne cele Sojuszu, jego organizację, a także państwa członkowskie. Rozmawialiśmy także o zaletach członkowstwa w NATO i gwarancjach naszego bezpieczeństwa jakie dzięki niemu mamy. Następnie poznaliśmy program Europejskiego Roku Obywateli 2013-2014. Rozmawialiśmy o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku. Omówione zostały także uprawnienia jakie wynikają z posiadania europejskiego obywatelstwa, a dłużej skupiliśmy się na  charakterystyce europejskiej inicjatywy obywatelskiej. Podsumowaniem warsztatów była ciekawa krzyżówka sprawdzająca przyswojone przez nas informacje.

Kasprzyk Violetta, kl. II c


Pozostałe zdjęcia w galerii

 
Medal PCK dla naszej szkoły!
Wpisał: Kamil Janik   
14.04.2014.
 
Super sprinterzy z Ekonomika!
Wpisał: Kamil Janik   
14.04.2014.
Rewelacyjnie zaprezentowali się nasi sprinterzy na Mistrzostwach Miasta Opola w biegu krótkim na 60m. Wśród najszybszych biegaczy szkół ponadgimnazjalnych nasza męska reprezentacja pokazała bardzo wysoki poziom zdolności szybkościowych niejednokrotnie pokonując na bieżni zawodników na co dzień trenujących lekkoatletykę! Mateusz Ramus został mistrzem w swojej kategorii wiekowej i z wynikiem 7,61 został rekordzistą zawodów.Mateusz Ładocha z wynikiem 7,67 zdobył srebrny medala Bartosz Pytel uplasował się tuz za podium z rezultatem 7.69. Gratulujemy i Życzymy sukcesów na majowych zawodach w biegach na 100 i 200m!
 
Opiekunem drużyny był Pan Wojciech Aksamit.
 

Czytaj całość…
 
Karolina Bieniek z klasy 2TA finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu
Wpisał: Izabela Tkocz   
10.04.2014.
Miło Nam poinformować, że uczennica ZSEk w zawodzie fototechnik- Karolina Bieniek została finalistką prestiżowej Olimpiady organizowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Spośród 316 uczestników II etapu do ścisłego finału przeszło 16 osób z całej Polski!
Zadaniem Karoliny było przygotowanie kreatywnego CV z przyszłości, opracowanie struktury innowacyjnego zawodu oraz rozwiązanie case study.

Dziękujemy za pomoc w realizacji projektu - Danielowi Chętnickiemu (2TA)!

Opiekun merytoryczny finalistki: Prof. Piotr Wójcik
 

 
3TE (Organizacja reklamy) przedstawia!
Wpisał: Izabela Tkocz   
09.04.2014.

Uczniowie klasy 3TE w ramach zajęć z ORGANIZACJI REKLAMY i SPECJALIZACJI przygotowali film, który w tym roku będzie promował naszą szkołę. Uczniowie bardzo ambitnie podeszli do zadania i z dużym zaangażowaniem i pasją przygotowali film. Ich koncepcja opierała się na lustrze (obiektywie), które rejestruje ich codzienne sprawy, życie w szkole. To pewien rodzaj "karty pamięci', dzięki której każdy z Nas pozostawia ślad w tej szkole, realizując swoje pasje, biorąc udział w licznych projektach, konkursach, zajęciach pozalekcyjnych. Uczniowie bardzo chcieli pokazać, że lubią spędzać czas w szkole, czują się w niej dobrze i swobodnie. Na koniec ustawiają się do pamiątkowego ujęcia (zdjęcia), które każdy z Nas ma swojej głowie i pozostaje tam na długo... Udało im się zarejestrować chwile, które w szkole cenią najbardziej - to chwile przepełnione uczuciem satysfakcji i dumy!

W imieniu klasy dziękuję za wsparcie projektu pani dyrektor Ewie Nowak-Kübler oraz wychowawczyni - pani prof. Izabeli Tkocz.

Zapraszamy do obejrzenia ich filmu!

Prof. Piotr Wójcik

https://www.youtube.com/watch?v=eTv1af9616c&list=UUPdeVlqw9rbZmkYBO6cnJlA

 
III miejsce w konkursie europejskim
Wpisał: Kamil Janik   
07.04.2014.
Gratulacje dla Ani Wystup z kl. 2b za zajęcie III miejsca w konkursie „10 lat w Unii Europejskiej”, zorganizowanym przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu eseju dotyczącego wpływu funduszy unijnych na rozwój gospodarczy Polski i najbliższego regionu. W konkursie wzięły również udział Natalia Szumega i Kalina Łężak z tej samej klasy.
 
Opiekun konkursu - prof. Urszula Izdebska.
 

 
CZY POLSKA MA JASNE PERSPEKTYWY ROZWOJU W UNII EUROPEJSKIEJ, CZYLI DEBATA W EKONOMIKU
Wpisał: Kamil Janik   
07.04.2014.
31 marca po raz kolejny odbyła się w naszej szkole debata oxfordzka. Uczestnicy mogli wygłosić swoją opinię stojąc na stanowisku tak, lub nie w oparciu o tezę debaty: "Czy Polska ma jasne perspektywy rozwoju w Unii Europejskiej?". Dokładnie tak jak ma to miejsce w prawdziwych tego typu przedsięwzięciach, następuje podział sali (w naszym przypadku - szkolnej auli), na dwie strony: za i przeciw postawionej tezie. Podział odbywa się w oparciu o przestrzenną organizację sali, w której zgromadzeni ludzie zasiadają po stronie “propozycji” (strony proponującej tezę) lub “opozycji” (strony przeciwnej). Na samym początku, by wprowadzić nas w "klimat debaty" wyświetlono prezentację przygotowaną przez uczennice klasy 4e: Patrycję Biernat, Mirelę Koziołek i Dianę Mikę. Rafał Domka, uczeń kl. 4g, który fenomenalną grą na pianinie umilał przerwy w trakcie spotkania odegrał już na wejściu hymn Unii Europejskiej - Odę do radości. Spotkanie rozpoczął i prowadził marszałek debaty Michał Wojciechowski (kl. 4g).
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 1188

Certyfikaty jakości

progeCAD - alternatywa AutoCAD Ž
Dostawcą szkolnej wersji programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

Galeria

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - wiadomości, notowania, giełda, kursy walut
NBP 2014-04-17
USD 3,0317 +0,15%
EUR 4,1968 +0,10%
CHF 3,4471 +0,03%
GBP 5,1028 +0,28%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl