Start

Ranking

Ekonomik na Facebook'u

Kampania Walki z Głodem
Wpisał: Kamil Janik   
31.10.2014.
 
Konkurs "Promuj Turcję. Dzień Turecki w Opolu"
Wpisał: Izabela Tkocz   
28.10.2014.
Dziewiętnastu uczniów naszej szkoły z klas o profilu technik organizacji reklamy,  wzięło udział w konkursie organizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej pt.,,Promuj Turcję. Dzień Turecki w Opolu”.Konkurs polegał na wymyśleniu hasła promującego to wydarzenie. Za hasło ,,Jeśli chcesz poznać Tureckie zwyczaje, wstąp do Opola i baw się wspaniale” trzecie miejsce zajęła Adrianna Dramska,uczennica klasy Ie.
Gratulujemy!!

 
"Młoda krew ratuje życie"
Wpisał: Izabela Tkocz   
28.10.2014.
 
Wizyta w siedzibie Radia Opole
Wpisał: Kamil Janik   
27.10.2014.
Dnia 15-ego października 2014r. klasa 4E w ramach przedmiotu- specjalizacja udała się do Radia Opole. Opiekunem wycieczki przedmiotowej była pani Katarzyna Romanowska. Siedzibę Radia Opole  uczniowie zwiedzali pod przewodnictwem kierownika działu marketingu pana Adama Ramczykowskiego. Celem wycieczki było poznanie zasad produkcji i emisji reklamy w radiu oraz przyjrzenie się działaniu radia ,,od kuchni''. Na początku uczniom została przybliżona historia radia oraz wiele istotnych i przydatnych szczegółów dotyczących pracy działu marketingu i reklamy. Po prelekcji uczniowie mieli niebywałą okazję przyglądać się wywiadowi na żywo. Klasa wszystko to bacznie obserwowała z pokoju realizatora. ,,To było świetne doświadczenie! Nauczyłam się wielu nowych rzeczy. W szczególności niesamowicie zaskoczyło mnie to, w jak dużym stopniu cała ekipa radia musi być zgrana. Dosłownie co do sekundy! Gdy Radio Opole będzie organizowało dni otwarte - z pewnością jeszcze raz się tam wybiorę.''- komentuje Basia z klasy 4E. Na zakończenie wycieczki każdy z uczniów dostał upominek w postaci płyty jednego z opolskich zespołów muzycznych.
 
 

 
Jak działa moja gmina?
Wpisał: Kamil Janik   
24.10.2014.
W czwartek (23.10) trenerki z Polskiej Fundacji im. R. Schumana : Dorota Kondiuch, Agnieszka Nowakowska i Martyna Siermicka przeprowadziły w naszej szkole symulacje wyborów do władz gminy w ramach projektu „Jak działa moja gmina?”.  68 uczniów z klas: 2b, 3c, 4b, 4c i 4f  podzielonych na zespoły; komisję wyborczą, komitety wyborcze, media i dziennikarzy w kilka godzin odtworzyli kampanię wyborczą, debatę kandydatów na burmistrza oraz same wybory ( cisza wyborcza, głosowanie, praca komisji skrutacyjnej). Mimo, iż gmina była fikcyjna, problemy jakie chcieli rozwiązać jej mieszkańcy były z dzisiejszej otaczającej nas rzeczywistości. Była to doskonała możliwość przekonania się, że udział w wyborach, zarówno czynnyjak ibierny może wpłynąć na zmianę naszego miejsca zamieszkania. Młodzież również poznała wybory zza kulis – pracę sztabów wyborczych, dziennikarzy, komisji wyborczej. Ciekawych wrażeń dostarczyła debata kandydatów na burmistrza pokazując, że trudno sprostać oczekiwaniom wyborców i dociekliwości dziennikarzy. Było to pięć godzin szybko mijającej lekcji, uczącej współodpowiedzialności, zaangażowania obywatelskiego, pracy zespołowej i szukania wzajemnych kompromisów. Było to pierwsze z zaplanowanych w ramach tego projektu wydarzeń, następne przeprowadzimy wiosną przyszłego roku.

Koordynatorka projektu w naszej szkole
Urszula Izdebska

 

Pozostałe zdjęcia są w galerii.

 

Czytaj całość…
 
Dzienniki praktyk zawodowych
Wpisał: Administrator   
23.10.2014.

Koordynatorzy klasowi do spraw praktyki zawodowej klasy 2C i 3H, które idą na praktykę w listopadzie są zobowiązani do zebrania dzienników praktyk zawodowych oraz dostarczenie kompletów dzienników całej klasy do p. Remigiusza Janika do poniedziałku 27 października 2014 r. do godz. 15.00  do sali 19.

Dziennikiem praktyki może być zeszyt min. 32 kartkowy z uzupełnioną pierwszą i ostatnią stroną według wzoru dostępnego tutaj.

 
Powiedz STOP głodowi
Wpisał: Izabela Tkocz   
21.10.2014.
 
Zbiórka nakrętek dla Bartusia trwa
Wpisał: Izabela Tkocz   
17.10.2014.
Dnia 22.10.2014 odbędzie się kolejna zbiórka nakrętek dla 4-letniego Bartusia.
Przypominamy, że w roku szkolnym 2013/2014 odbyły się  w naszej szkole 4 zbiórki nakrętek dla  Bartusia z Jełowej, chorego na Zespół Downa chłopca, który cudem przeżył sepsę, ale lekarze musieli mu amputować rączki i nóżki.
Pieniążki ze sprzedaży nakrętek zostaną przeznaczone na zakup bardzo  kosztownych protez dla Bartusia.
Rodzice chłopca muszą zebrać kilkadziesiąt ton nakrętek! Łącznie zebraliśmy 53 worki 120l tj.: około 424 kg przeróżnych plastikowych nakrętek.
Liczymy, że również w tym roku weźmiecie udział w naszej akcji i zostaniecie "najbardziej pozytywnie zakręconą klasą w szkole".

Pozdrawiamy nakrętkowa ekipa z 2c
 
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 1275

Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Galeria

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2014-10-31
USD 3,3459 -0,40%
EUR 4,2043 -0,56%
CHF 3,4860 -0,59%
GBP 5,3503 -0,38%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl