Start

Ranking

Ekonomik na Facebook'u

XXXVII wojewódzkie zawody sportowo - obronne "SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE"
Wpisał: Kamil Janik   
25.04.2014.
W dniu 24 kwietnia 2014 roku w Głogówku odbyły się wojewódzkie zawody "Sprawni jak żołnierze". Dyscypliny wchodzące w skład rywalizacji były bardzo zróżnicowane: strzelectwo z KBKS na dystansie 50 metrów, rzut granatem do celu, zwinnościowy tor przeszkód, ratownictwo i I pomoc oraz bieg na orientację. Rywalizacja odbywała się oddzielnie w grupie dziewcząt i chłopców. Oto skład naszych drużyn:
  • dziewczęta: Wioletta Kaczybura - kapitan zespołu, Violetta Kasprzak, Agnieszka Leipelt.
  • chłopcy: Łukasz Hutnik - kapitan zespołu, Mateusz Ładocha, Bartek Pytel.
Opiekunem i "dobrym duchem" drużyn był Jarosław Ułamek.
 
 
Czytaj całość…
 
Kibicujemy Wojtkowi
Wpisał: Izabela Tkocz   
25.04.2014.

Wojtek Głuszek uczeń klasy 2F będzie reprezentował naszą szkołę w I INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH POLSKI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W TENISIE STOŁOWYM.
Mistrzostwa odbędą się w sobotę 26 kwietnia 2014 roku w Bydgoszczy.
Trzymajmy wszyscy kciuki za Wojtka!!!

 
KWIECIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ
Wpisał: Kamil Janik   
24.04.2014.
9 kwietnia wraz z kl. 4d byłam w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu na niezwykłej wystawie „Zbrodnia i pamięć. Bykownia – czwarty cmentarz katyński”. Otwarcia ekspozycji dokonała Violetta Rezler-Wasielewska, dyrektor muzeum, która przywitała licznie zgromadzonych gości i przedstawiła autora scenariusza wystawy i zarazem zastępcę dyrektora Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Mieczysława Górę. Prelegent dokonał charakterystyki ekspozycji, która prezentuje historię tajnego cmentarza ofiar NKWD w Bykowni, ze szczególnym uwzględnieniem polskich jeńców wojennych, zamordowanych w więzieniach i obozach przejściowych na obszarze Ukrainy w latach 1939-1940. Następnie przedstawił zgromadzonym dokumentację fotograficzną z prac archeologicznych, przeprowadzonych w latach 2001-2012 w Bykowni przez rządową grupę ekspertów, której był członkiem. Opowiedział także o wielu, istotnych szczegółach, dotyczących badań naukowych z zakresu archeologii, antropologii czy konserwacji, którym zostały objęte polskie groby w Bykowni. Jak podkreślił, to właśnie wszechstronne działania polskiej grupy ekspertów, którym pomagali ukraińscy badacze, umożliwiły lokalizację grobów, ich właściwą eksplorację i dokumentację, zabezpieczenie pamiątek i wreszcie godne upamiętnienie ofiar. Po wystąpieniu M. Góry głos zabrała Urszula Gawor, prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Opolu, która opowiedziała o staraniach podjętych przez tę organizację w celu upamiętnienia Polaków pochowanych w Bykowni. Efektem tych zabiegów jest stalowy krzyż, ufundowany przez opolską Rodzinę Katyńską, który w 2012 r. stanął na polskim cmentarzu wojennym w Bykowni. Wystawa zrobiła duże wrażenie na młodzieży, polecam ją wszystkim. Ekspozycja będzie udostępniona do zwiedzania do 28 kwietnia 2014r.
Urszula Izdebska

Pozostałe zdjęcia w galerii
 
Gratulacje dla Taisy Ersteniuk
Wpisał: Izabela Tkocz   
23.04.2014.
 
Wizyta w partnerskiej szkole
Wpisał: Kamil Janik   
23.04.2014.
W dniach 04-09.04.2014 r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami, panami Adamem Skwirą i Markiem Pietruszką, spotkało się z uczniami partnerskiej szkoły Berufskolleg w Mülheim an der Ruhr w ramach wymiany współfinansowanej przez Polsko-Nimiecką Współpracę Młodzieży. Wycieczka zaczęła się od lotu samolotem, zmęczeni chociaż podekscytowani zostaliśmy przywitani przez naszych niemieckich kolegów, których poznaliśmy w zeszłym roku podczas wspólnej wycieczki do Krakowa, oprowadzeni po szkole i poczęstowani samodzielnie przygotowanym posiłkiem. W kolejnych dniach mieliśmy przyjemność zwiedzić m.in. park krajobrazowy w Mülheim an der Ruhr, czy też słynną katedrę i stare miasto w Kolonii. Ciekawym miejscem w Kolonii był również most, gdzie ludzie na pamiątkę swojej miłości przypinają kłódkę. Były ich setki tysięcy. Jedną z najciekawszych atrakcji była wycieczka do RTL Studios, gdzie dowiedzieliśmy się jak wygląda nagrywane filmów i programów telewizyjnych. W poniedziałek 7 kwietnia zaraz po śniadaniu wyjechaliśmy do Brukseli. Naszym celem było odwiedzenie Parlamentu Europejskiego oraz krótka podróż po stolicy Belgii. Byliśmy zachwyceni pięknem starego miasta. W ostatnim dniu oprowadzono nas po Sparkasse, czyli banku, w którym niemieccy uczniowie odbywają praktyki. Wieczorem zostaliśmy zaproszeni na kręgle, gdzie w miłym towarzystwie spędziliśmy ostatnie godziny naszej wycieczki. Pełni wspomnień, zdjęć i nadziei na ponowne spotkanie wróciliśmy do domu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom jak i organizatorom za możliwość udziału w wymianie.

Uczniowie uczestniczący w wyjeździe
 
Pozostałe zdjęcia z wycieczki są dostępne w galerii. 
 
Sukces naszej uczennicy!
Wpisał: Kamil Janik   
23.04.2014.
Miło nam poinformować, że nasza uczennica Martina Waleska z klasy 3d została laureatką  XXII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej Nie traćmy pamięci. Do finału wojewódzkiego tego konkursu zostało zgłoszonych 43 recytatorów ze szkół województwa opolskiego.  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych recytatorów oceniała komisja w składzie : prof. Elżbieta Dąbrowska, Mirosław Bednarek,  dr Alfred Wolny. Jury uhonorowało następujące osoby: I miejsce - Michalinę Chmielewską z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu, przygotowaną przez p. Iwonę Ratajczak, II miejsce - Marlenę Chmielewską z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu, przygotowaną przez p. Iwonę Ratajczak, III miejsce - Martinę Waleską z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, przygotowaną przez p. Edytę Kościelak. Serdecznie gratulujemy Martinie i trzymamy za nią kciuki w następnych zmaganiach z żywym słowem.
 

Czytaj całość…
 
SUKCES EKONOMISTÓW Z KLASY 1TB !
Wpisał: Izabela Tkocz   
21.04.2014.

Gratulacje dla Darii Chochorowskiej, Kamila Kowalczyka i Maćka Stefanów z klasy 1TB (technik ekonomista) za zajęcie II miejsca w finale regionalnym IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości”, który odbył się w Akademii Jana Długosza w Częstochowie 11 kwietnia. Konkurs ten organizowany jest przez Studenckie Forum Business Centre Club, jego celem jest promowanie idei przedsiębiorczości, zachęcenie młodzieży szkolnej do pogłębiania swojej wiedzy ekonomicznej oraz umiejętności wykorzystywania jej w praktyce. W finale Konkursu uczniowie rywalizowali w trzyosobowych zespołach, których zadaniem była analiza studiów przypadku (tzw. „case studies”), to jest realnych problemów, z którymi stykają się przedsiębiorcy. Uczniowie wykazali się kreatywnością, umiejętnością kooperacji oraz zdolnością dostrzegania mechanizmów funkcjonujących w gospodarce, pokonując starsze i bardziej doświadczone grupy z innych szkół.

Opiekun zespołu: mgr Damian Kaźmierczak


 

 
Debata o Bezpieczeństwie na drodze
Wpisał: Izabela Tkocz   
21.04.2014.
W spotkaniu, które odbyło się w dniu 9 kwietnia naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 3 d Karolina, Kasia i Sandra. Prelegenci omówili między innymi zagadnienia dotyczące stanu bezpieczeństwa na opolskich drogach, zagrożenia związane z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających, zasady udzielania pierwszej pomocy. Przekazano wiele praktycznych porad dla przyszłych kierowców.
Program debaty był bardzo obszerny dlatego też postanowiłam podać najważniejsze aspekty tego spotkania:
1. Udzielanie Pierwszej Pomocy
A. KAŻDY z NAS kiedy jest świadkiem zdarzenia drogowego jest zobowiązany do udzielenia pierwszej pomocy (podstawa prawna: Kodeks Karny - 162 art.; Kodeks ruchu drogowego Art. 44)
B. Etapy udzielania pierwszej pomocy:
- ocena sytuacji i zabezpieczenia miejsca zdarzenia
- dokładne obejrzenie poszkodowanego
- kontrola przytomności i ocena drożności dróg oddechowych
- wezwanie pomocy nr telefonu: 999, 998, 997 lub 112 krajowe centrum alarmowe
- dalsze udzielanie pierwszej pomocy aż do przyjazdu służb ratunkowych
C. Zasady udzielania pierwszej pomocy:
- mów do poszkodowanego
- chroń przed skrajnymi temperaturami
- nie podawaj leków
- zostań przy poszkodowanym tak długo jak jesteś potrzebny
- nie przenoś
- nie zadawaj dodatkowego bólu
- nie pozwalaj na samodzielny ruch poszkodowanego
2. Bezpieczeństwo na opolskich drogach.
Największą grupą osób biorących udział w zdarzeniach drogowych według przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji są młodzi kierowcy, którzy wsiadają do aut niejednokrotnie pod wpływem środków odurzających, alkoholu, jeżdżą z nadmierną prędkością, niedostosowaną do warunków pogodowych i umiejętności wynikających z małego doświadczenia.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę prac dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wystawa prezentowana jest na ostatnim piętrze w budynku szkoły.
Mam nadzieję, że prezentowane prace pobudzą Waszą wyobraźnię i skłonią do refleksji.

Bezpiecznej drogi!
Katarzyna Nawarecka
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 1196

Certyfikaty jakości

progeCAD - alternatywa AutoCAD Ž
Dostawcą szkolnej wersji programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

Galeria

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - wiadomości, notowania, giełda, kursy walut
NBP 2014-04-24
USD 3,0285 +0,04%
EUR 4,1893 -0,05%
CHF 3,4327 -0,03%
GBP 5,0838 -0,14%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl