Start

Ranking

Ekonomik na Facebook'u

Informacja od Przewodniczącej SU
Wpisał: Administrator   
27.11.2014.
Witam, dziękuję za głosy oddane na mnie. Mam nadzieję, że was nie zawiodę i w naszej szkole nie będzie nudno. Chciałabym, aby każdy z was pamiętał, że może angażować się w życie szkoły i zgłaszać propozycje imprez i akcji do Samorządu Uczniowskiego. Proszę was również o wyrozumiałość, jeżeli coś nie wyjdzie lub nie zostanie zorganizowane, gdyż nie zależy to wyłącznie ode mnie, ale również od innych ludzi i czynników. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami wiele zorganizujemy w naszej szkole. :)

Przewodnicząca SU: Klaudia Gogolok
 
Budujemy naszą Europę
Wpisał: Kamil Janik   
27.11.2014.
14 listopada nasza klasa 2b uczestniczyła wraz z kl. 1d w grze symulacyjnej „Budujemy naszą Europę”. Warsztaty odbyły się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. Na początku spotkania odbył się półgodzinny wykład na temat poszczególnych instytucji Rady Europy. Następnie podzielono uczniów na trzy  grupy  reprezentujące trzy różne komisje :
  • ds. migracji, uchodźctwa i przesiedleń
  • ds. równości i przeciwdziałania dyskryminacji
  • ds. socjalnych, zdrowotnych i zrównoważonego rozwoju.
Komisje z kolei podzieliły się na kolejne podgrupy mające wypracować argumentację i tak dla przykładu komisja ds. równości miała wypisać zbiorowości, które są najczęściej dyskryminowane, przedstawić czym się to przejawia i dlaczego dochodzi do nietolerancji wobec innych ludzi.
Głównym problemem dla wszystkich komisji było wypracowanie wspólnego stanowiska wobec losów imigrantów po przyjeździe do obcego kraju.
    Otrzymaliśmy karty postaci prawdziwych członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Musieliśmy się wcielić w przypisane nam role, dobrać się w grupy polityczne, do której należała przypisana nam osoba. Razem należało ustalić, dla jakiej grupy imigrantów przeznaczymy zasiłki, skąd weźmiemy pieniądze, jakie są wymagane predyspozycje i jaką ustawę należy wprowadzić w życie, aby nasze cele mogły zostać zrealizowane. Następnie wyznaczono w każdej grupie politycznej jednego przedstawiciela, który z pozostałymi musiał zawrzeć kompromis i zdecydować jakie przyjmujemy wobec imigrantów stanowisko. Ostatnim etapem symulacji była debata Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy nt. uregulowania praw imigrantów do zasiłków. W debacie poruszono również problem dzieci, ustalając iż kraj, w którym się znajdują powinien ingerować w sprawy rodziny,  umożliwiając  kontynuowanie im nauki i opiekę zdrowotną. Uczestnicząc w symulacji poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat sposobu funkcjonowania kolejnej europejskiej organizacji, tym razem Rady Europy zajmującej  się głównie przestrzeganiem praw człowieka. Nabyliśmy również doświadczenie w publicznej wymianie poglądów, dochodzenia do kompromisu i ustalania wspólnego stanowiska. Grę przeprowadził Dom Współpracy Polsko Niemieckiej w Gliwicach, a wyjście zorganizowała opiekunka klubu „Europa w szkole” pani Urszula Izdebska, której towarzyszyła pani Małgorzata Rapacz. Dziękujemy trenerom za ciekawe zajęcia i liczymy na dalszą współpracę.

Członkinie klubu europejskiego: Angelika Woś, Natalia Słodkowska
i Patrycja Dominikowska – kl. 2b oraz Krzysztof Wąchała kl. 1d
 
 
 
Pozostałe zdjęcia w galerii

Czytaj całość…
 
Realacja z wymiany młodzieży w ramach projektu "KOOP" dofinasowanej przez PNWM
Wpisał: Administrator   
20.10.2014.
W dniach 14-18.10.2014 r. odbyła się wymiana młodzieży polsko-niemieckiej. W ramach projektu "KOOP" dofinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży gościliśmy 14 uczniów oraz ich opiekunów ze szkoły Julius-Wegeler-Schule z Koblenz w Niemczech.
 
Wybrany obraz

W dniu przyjazdu goście zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem, po którym oprowadziliśmy ich po Opolu. W czasie oprowadzania wykonywaliśmy zdjęcia Opola nocą.
Czytaj całość…
 
Relacja z Rajdu Pierwszaka
Wpisał: Administrator   
21.11.2014.
Przedstawiamy krótka relację z Rajdu Pierwszaka 2014. Tegoroczni pierwszoklasiści spędzili okrągłe 3 dni w dobrze znanym nam już Poroninie, gdzie co roku odbywa się wyjazd integracyjny. W tym roku zadbaliśmy w szczególności o to, aby nasi młodsi koledzy w bardzo ciekawy sposób poznali się nawzajem, zintegrowali się, a przede wszystkim bawili. Odbyły się tam rożnego rodzaju gry, zabawy, konkurencje oraz tradycyjny poranny bieg. Każda klasa za swoja aktywność, zaangażowanie, współpracę i spryt, jakimi wykazywali się w przygotowanych przez nas konkurencjach i konkursach otrzymywali punkty, dzięki którym mieli szanse uzyskania tytułu najlepszej tegorocznej klasy.
 
Wybrany obraz
 
W tym roku najlepszą klasą okazała się klasa 1G, drugie miejsce otrzymała klasa 1E,  a tuz za nimi, na trzecim, równie ważnym miejscu znalazła się klasa 1D. Bardzo serdecznie gratulujemy zarówno tym, jak i reszcie klas, które również spisały się świetnie. Jesteśmy szczęśliwi, że tak cudowni, młodzi ludzie, postanowili wybrać właśnie nasz Opolski Ekonomik.
 
Wybrany obraz
 
Dziękujemy za wspólny wyjazd i życzymy wszystkim wielu sukcesów!
 
Samorząd Uczniowski
 
Wszystkie zdjęcia z Rajdu Pierwszaka 2014 dostępne są w naszej galerii.
 
OPIS WARSZTATÓW - NOCNY MARATON W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA
Wpisał: Administrator   
21.11.2014.

Zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkołach – to główne założenia przyjętego przez Radę Ministrów rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła".

Proponujemy uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu niezapomniany i atrakcyjny nocny maraton pod hasłem: „MOJA SZKOŁA Z PASJĄ - społeczna i kolektywna przestrzeń spotkań, warsztatów i debat”. W ciągu NOCNEGO maratonu uczniowie będą mogli uczestniczyć w wielu warsztatach prowadzonych pod okiem doświadczonych animatorów i edukatorów z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz rodziców. Nasze działania zostaną wsparte przez  Wielobranżową Spółdzielnię Socjalną PANATO z Wrocławia jako naszego głównego partnera. PANATO to inicjatywa oddolna i niezależna, łącząca pomysły kreatywne z biznesem, tworząca w duchu idei rozwoju lokalnego rynku projektowego oraz ekologicznej produkcji. W 2013 roku spółdzielnia otrzymała prestiżowe wyróżnienie - Przedsiębiorstwa Społecznego Roku w kategorii Pomysł na Rozwój (edycja ogólnopolska).

Czytaj całość…
 
Wynik głosowania
Wpisał: Kamil Janik   
21.11.2014.
Informujemy, że w wyniku głosowania, które odbyło się 17 listopada 2014 roku nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły została Klaudia Gogolok z klasy 2f. Jednocześnie dziękujemy poprzedniej kadencji Samorządu Uczniowskiego za pracę wykonaną na rzecz szkoły i życzymy powodzenia nowemu składowi, który wkrótce zostanie ogłoszony na stronie szkoły w zakładce 'Samorząd Uczniowski'.

 
Zebranie rodziców z wychowawcami klas
Wpisał: Administrator   
18.11.2014.

W dniu 19.11.2014 r. o godz. 17.00 odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami klas w wyznaczonych salach.

Rodziców klas 2D, 2E, 2F, 2G, 3A, 3B, 3C, 3D, 3H zapraszamy najpierw  na spotkanie do auli szkolnej, a później do wyznaczonych sal.

 
O nas w prasie
Wpisał: Kamil Janik   
18.11.2014.
 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 1292

Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Galeria

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2014-11-27
USD 3,3528 -0,05%
EUR 4,1807 +0,02%
CHF 3,4774 +0,04%
GBP 5,2843 +0,29%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl