Start Osiągnięcia sportowe Osiągnięcia sportowe 2010/11

PostHeaderIcon Osiągnięcia sportowe 2010/11

Zanim podsumujemy nasz sportowy rok, wielkie podziękowania należą się Radzie Rodziców, a w szczególności Panu Piotrowi Rusinowi, za wspieranie sportu szkolnego oraz ufundowanie medali i Pucharów na szkolne imprezy sportowe w szachach, tenisie, siatkówce dziewcząt oraz akcji odchudzamy szkołę. Dziękujemy także za wodę na zawody i nowy sprzęt sportowy wykorzystywany do codziennych zajęć WF.

Podziękowania należą się również Panu Adamowi Skwirze, administratorowi strony sportowej, dzięki któremu możecie na bieżąco śledzić szkolne informacje sportowe.

Dziękujemy sportowcom za zaangażowanie i wiele radości, którą dostarczyli nam w tym roku szkolnym. Życzymy wspaniałych i aktywnych wakacji, pamiętając przy tym o bezpieczeństwie.

Nauczyciele WF


Wiele wrażeń dostarczyli nam sportowcy. Ponownie jak w ubiegłym nasi uczniowie wielokrotnie stawali na podium w rozgrywkach organizowanych przez MOS. Największe sukcesy dziewczęta i chłopcy odnotowali w siatkówce plażowej. Aż trzykrotnie nasza szkoła zdobyła złoty medal – dwa w kategorii dziewcząt i jeden chłopców. Worek medali zdobyli także lekkoatleci. Dwukrotnie na najwyższym podium stawali chłopcy, a dziewczęta dołożyły jeszcze kilka innych medali. Jak co roku nie zawiodły siatkarki, piłkarki i tenisistki, które także zdobyły medale w swoich dyscyplinach. Medale naszym uczniom przypadły również w szachach. Łącznie nasi uczniowie wraz z opiekunami poszczególnych szkolnych reprezentacji brali udział w ponad 30 sportowych imprezach na terenie Opola i województwa opolskiego. Wśród sukcesów nie można pominąć aktywności naszych nauczycieli. Pan Krzysztof Bartnik i Wojciech Aksamit przebiegli wrocławski maraton (42 km), natomiast Pani Janina Ficek wraz z grupą reprezentującą barwy Ekonomika, brała udział w opolskim półmaratonie.

Tradycyjnie nauczyciele WF zorganizowali: Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dla dziewcząt (J. Ficek) i chłopców (K. Bartnik) oraz turnieje o Mistrzostwo poszczególnych klas, Mistrzostwa szkoły w szachach (J. Pyka) Mistrzostwa Klas I w piłce siatkowej dziewcząt (J. Pyka, J. Ficek), Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej chłopców (K. Bartnik), Mistrzostwa Szkoły w mixie siatkarskim (J. Ficek) oraz dodatkowo „Akcja odchudzamy szkołę” (J. Ficek) rozgrywki w ramach „Dnia bez przemocy” (J. Ułamek) Odbył się też konkurs pt.: „Sport w wyobraźni – Londyn 2012”, (J. Pyka), a nasi uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach w ramach Festiwalu Nauki (K. Nawarecka) na Uniwersytecie Opolskim.

Największe sportowe osiągnięcia uczniów

we współzawodnictwie Szkół w roku szk. 2010/2011

w Mistrzostwach Miasta Opola:

1 miejsce Jolanta Szubert 4f i Aleksandra Augsburg 4g - w siatkówce plażowej /J. Ficek

1 miejsce Kristina Krok 2c i Dorota Szelwach 1b - w siatkówce plażowej /J. Ficek

1 miejsce Marcin Skrobek 2c i Tomasz Wójcik 1d - w siatkówce plażowej /J. Ułamek

1 miejsce Jacek Błachut 2d – Indywidualne Biegi Przełajowe - 2000m /J. Pyka

1 miejsce Patryk Mikolaszek – 1f - w lekkiej atletyce – 3000m  / W. Aksamit


2 miejsce  Aneta Wotzko 2c – w tenisie stołowym /J. Ficek

2 miejsce Aneta Wotzko 2c i Jolanta Szubert 4f  - w t. stołowym w deblu /J. Ficek

2 miejsce Magdalena Sobek 1e – w lekkiej atletyce – 100m /J. Pyka

2 miejsce Magdalena Sobek 1e – w lekkiej atletyce – skok w dal /J. Pyka

2 miejsce Hanna Załowska 1b, Sandra Niedworok 1b, Monika Gladys 1d,

Magdalena Sobek 1e - w lekkiej atletyce – sztafeta 4X100m /J. Pyka

3 miejsce Sandra Lisoń  2f – w lekkiej atletyce – pchnięcie kulą /J. Pyka

3 miejsce Anna Weihsbach 1d, Kinga Niesłony 2a, Ryszard Atamańczuk 1b,

Kamil Goliszewski 1b,  Patryk Czerner 3d  - drużynowo w szachach /J. Pyka

3 miejsce Reprezentacja - w piłce siatkowej dziewcząt /J. Ficek

3 miejsce Reprezentacja - w halowej piłce nożnej dziewcząt /J. Ficek


4 miejsce Ewelina Macha 3b i Ewelina Koch 1c - w tenisie stołowym – debel /J. Ficek

4 miejsce Martina Sznotala 3d - w lekkiej atletyce – 1500m /J. Pyka


w Mistrzostwach Województwa:

1 miejsce Magdalena Sobek 1e – Indywidualne Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce - bieg na 100m /W. Aksamit

3 miejsce Magdalena Sobek 1e – Indywidualne Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce – skok w dal /W. Aksamit

8 miejsce Aneta Wotzko – w Finale Wojewódzkim w tenisie stołowym /J. Ficek

8 miejsce Patryk Mikolaszek - Indywidualne M. Województwa w lekkiej atletyce - bieg na 1500m   /W. Aksamit

9 miejsce Jacek Błachut 2d – Woj. Indywidualne Biegi Przełajowe – 3600m /J. Pyka

11 miejsce Martina Sznotala 3d – Woj. Indywidualne Biegi Przełajowe – 2400m /J. Pyka

Alicja Kandziora 2d – wyróżnienie w wojewódzkim etapie konkursu plastycznego - „Sport w wyobraźni – Londyn 2012” /J. Pyka